רמאללה - תייסיר ח'אלד חבר הוועד הפועל של ארגון השחרור הפלסטיני, ויו"ר המחלקה לענייני גולים קיבל במשרדו את נציג האיחוד האירופי בשטחים הפלסטיניים ראלף-ג'וסף טראף, מלווה אותו ג'וריס ואן ווינקל מנהל המחלקה לעניינים פוליטיים במשרד נציג האירופי בנוכחות עלי אבו הלאל, ניהאד אבו גוש, מוראד אלסבע ממחלקה לענייני גולים.

    במהלך הפגישה התייחסו את ההתפתחויות הפוליטיות האחרונות לאור ההסלמה הישראלית המסוכנת של הרחבת התנחלויות, ולהחרים עוד אדמות פלסטינים., ואת המדיניות של דיכוי וענישה קולקטיבית, הוצאות להורג ומעצרי שדה, שבו תייסיר ח'אלד הסביר כי דברים נעשים מסובכים לאור התעקשותה של ממשלת ישראל להמשיך את הפרויקט היישוב הקולוניאלי, והכחשה של כל אמנות וחוקית בינ"ל, ואמר כי ממשלת נתניהו ממשיכה בקדחתנות הפוליטית כדי לשנות את המציאות בשטח ומבקשת ליצור מציאות פיזית חדשה לחסל כל אפשרות של מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים.

    מצדו, שגריר טראף הדגיש כי עמדת האיחוד האירופי עדיין מחויבת לפתרון שתי המדינות, וכי למרות כל הקשיים והמכשולים העומדים בדרכו של פתרון מדיני, אירופה מצפה אל סיום הכיבוש והקמת מדינה פלסטינית עצמאית.

    הוא הוסיף כי האיחוד האירופי ממשיך לתמוך את המוסדות הפלסתיניות, למרות הקשיים של הרשות הפלסטינית בשל הפיצול וההפרדה הגיאוגרפיות.