טלאל אבו זריפה חבר של הלשכה המדינית של החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין אמר:

מועצת הביטחון של האו"ם הדגיש במושב סגור את מחויבותו ההחלטה 497 שאומצה ב -17 בדצמבר 1981 קובע כי ההחלטה הישראלית להטיל חוקים, השיפוט וניהולו ברמת הגולן הסורית הכבושה החלטה מבוטל וללא תוקף חוקי בינלאומי.

האישור של מועצת הביטחון הוא צעד חשוב בכיוון הנכון ויוצר מכה חדשה על ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו הימני הקיצוני שלו שהודיע ממשלתו במהלך פגישה לפני כמה ימים בגולן הסורי הכבוש, הם לא ייסוגו מרמת הגולן ולשמור אותה תחת שליטה ישראלית לעד.

החלטת של מועצת ביטחון עורר את הנציג הקבוע של ישראל אצל האו"ם דני דנון שחשב כי הפגישה של מועצת הביטחון על פגישת גולן היא להתעלם המציאות את המזרח התיכון נעדרה מדמוקרטיה ושכח לדבר במסר שלו על דמוקרטיה של ישראל, אשר בא לידי ביטוי התישבות וייהוד, מצור, סגר, הוצאות להורג יומי ולשרוף את התינוק אלדוובשה וייהוד מסגד אלאקצא. הדמוקרטיה זה אשר ראוי שישראל כובשת את החלק העליון של הפירמידה ברשומה השיאים של גינס כי המדינה זה הנוהג ביותר של הגזענות והפאשיזם ורצח מגיע להיות על ראש הפירמידה הזו כמדינת הראשון מתורגלת את הטרור המאורגן.

המבוקש מהרשות הפלסטינית כדי להעמיק את הבידוד הבינלאומי של ישראל ודה-לגיטימציה של כובשי השטח של ה -4 ביוני 67 ולהאיץ להגיש הצעת החלטה למועצת הביטחון על ההסדר, וזה לא חייב להתייחס חבלים של אשליות במדיניותה הממתינה, במיוחד כי המהלכים הצרפתים להגיע משהו שיוביל את נתניהו וממשלתו לייצר ויתורים לשוב למשא ומתן על בסיס לגיטימציה בינלאומית.